aluzje drewniane Warszawa stworzą Twoje okna na nowo

Ż

Wyzwaniem jest takie zaaranżowanie okien, aby uzyskać odpowiednio mocne oświetlenie, a jednocześnie, by wygląd okien był dopasowany do naszego wnętrza, a przy okazji nie sprawiał nam kłopotów i nie kosztował fortuny.

Dawkowanie światła

W zależności od wielu czynników potrzebujemy odpowiedniej ilości światła. I to właśnie jego dawkowanie jest najważniejsze podczas wyboru aranżacji okien. W lecie zazwyczaj chcemy okna przysłaniać, by wnętrze nie nagrzewało się z byt mocno. Z kolei zimą chcemy wpuścić, jak najwięcej słońca, aby choć troszkę ogrzało wnętrze i byśmy całej zimy nie spędzali przy sztucznym oświetleniu, ponieważ jest to nie tylko niezdrowe, ale również absolutnie nieprzyjemne. Dodatkowo, nie zawsze mamy ochotę, by nasze okna były odsłonięte, szczególnie, jeśli mieszkamy na parterze i każdy może zobaczyć, co dzieje się w naszym mieszkaniu. W miejscu pracy także okna to jeden z centralnych punktów, które wpływają na komfort wykonywania zadań, jakie zostały nam powierzone. Praca nie raz wymaga od nas prywatności, zwłaszcza w gabinetach lekarskim, prawniczym, czy innym tego typu. Z zewnątrz nie powinno być widać, kogo akurat przyjmujemy, ponieważ ludzie przychodzą do nas w całkowitym zaufaniu, często z trudnymi, osobistymi sprawami. Okna to jednak nie tylko rolety, firanki, czy żaluzje drewniane Warszawa to także parapet, na którym zazwyczaj coś stawiamy, a który widoczny jest właśnie od zewnątrz. Polacy parapet najczęściej dekorują kwiatami, domowymi roślinami, ale również czasem zostawiają go pustym, niektórzy, szczególnie nastolatki lubią na nim posiedzieć, jeśli tylko jest na tyle wytrzymały.

Najlepsze pomysły

Pomysłów na okna można mieć mnóstwo. Pierwszym zapewne są firanki, czyli tradycyjne białe, koronkowe materiały drapowane i wieszane na karniszu. Choć zapewne do nich przywykliśmy i kojarzą nam się z dzieciństwem i przytulnością to jednak polecam z nich zrezygnować. Przede wszystkim zatrzymują one sporą ilość światła, więc pomieszczenia wyposażone w firanki są zawsze bardzo ciemne, przynajmniej o wiele ciemniejsze, niż mogłyby być. Poza tym nienawidzę prania firanek, nigdy nie są już tak białe, jak wcześniej, a do tego jeszcze krochmalenie, a potem prasowanie… Coś strasznego, ogromnie czasochłonne. Dlatego w nowym mieszkaniu postawiłam na żaluzje drewniane Warszawa. O dziwo, wcale nie jest mniej przytulnie, niż przy firankach, ponieważ drewno to materiał, który mi się również kojarzy z domem, zwłaszcza domem na wsi, takim, jakie bywały dawniej. A poza tym żaluzje są o wiele bardziej funkcjonalne, niż firanki. Dostaję dokładnie tyle światła, ile potrzebuję i na ile mam ochotę. Wspaniałe rozwiązanie.

Dopasowana całość

Ważne jest, oczywiście, by całe wnętrze było ze sobą spójne, ale raczej mało widziałam w życiu wnętrz, gdzie piękne drewniane żaluzje nie byłyby w stanie się wpasować. Można dobrać odcień, który najbardziej nam odpowiada. Później zaś pozostaje cieszyć się tym, że możemy chronić się przed słońcem, a gdy chcemy możemy oświetlić nasze pomieszczenia maksymalnie. Odkąd założyłam żaluzje drewniane Warszawa nie wyobrażam sobie życia z firankami. Dużo prościej jest omieść z kurzu żebra żaluzji, niż prać i prasować ogromne płachty firan i jeszcze do tego zasłony, które nieodłącznie towarzyszą firankom w większości domów. Dużą zaletą jest również regulowanie temperatury za pomocą żaluzji. W lecie pozostawiam je zasłonięte na cały dzień pracy, dzięki czemu popołudniu w moim domu panuje przyjemny chłód, zimą zaś mieszkanie nagrzewa się w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *