Baterie łazienkowe: jak je odpowiednio dobrać?

Półki w sklepach uginają się od towarów. Wybór jest ogromny. Jak spośród gąszcza różnych propozycji wybrać te najlepsze? Czym się kierować decydując się na zakup danego produktu? Choć baterie łazienkowe nie są aż tak istotnym elementem, to jednak stanowią dopełnienie wnętrza i nie można ich bagatelizować.

Dobierz baterie do wystroju pomieszczenia

baterie łazienkowe klasyczne, błyszczące, chromowane, a nawet kolorowe. Są też propozycje dla wnętrz urządzonych w stylu retro. O tym na co się zdecydujemy decyduje wiele czynników. Najważniejszym jest oczywiście nasz gust, bo rzeczy, które kupujemy do łazienki muszą się nam podobać. Istotne jest także, by akcesoria były dopasowane do reszty. Jeśli łazienka jest urządzona w nowoczesnym stylu, to trzeba do tego dobrać odpowiednie dodatki. Jeśli z kolei ma charakter bardziej oldskulowy, lepiej dopasować baterie łazienkowe w stylu retro. Dziwnie będzie wyglądało wnętrze, w którym poszczególne elementy nie będą się w ogóle ze sobą komponowały. Na szczęście na rynku jest duży wybór i bez problemu można coś dobrać. Warto zainspirować się czasopismami dotyczącymi wystroju wnętrz, by znaleźć tam interesujące propozycje. Jest mnóstwo kolekcji. Do designerskich pomieszczeń pasują kolorowe baterie łazienkowe. Są też produkty, które oświetlają wodę po odkręceniu lub takie, które uruchamiają się na fotokomórkę. Można też postawić na klasyczny asortyment, który nie będzie się specjalnie niczym wyróżniał.

Zwróć uwagę na kwestie praktyczne

Oprócz wyglądu, który jest niezmiernie ważny, należy wziąć pod lupę inne czynniki, np. sposób montażu. Są baterie łazienkowe, które montuje się do ściany, a są też takie, które instaluje się do umywalki. Trzeba na to zwrócić uwagę dobierając elementy ceramiczne. Co nam przyjdzie po baterii na umywalkę, skoro ta nie będzie przystosowana do danego sposobu montażu. Warto dobrać odpowiedni perlator. Powinien być łatwy do czyszczenia, ale równocześnie oszczędny w eksploatacji. Wybór odpowiedniego elementu pozwala zaoszczędzić nawet do 80 proc zużycia wody przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowania. Kiedyś tego typu rozwiązania byłyby nie do pomyślenia. Tymczasem nawet takie drobne zmiany pozwalają na wprowadzenie prawdziwej rewolucji. Aerator ogranicza przepływ wody i rozkłada ciśnienie na pojedyncze strumienie. To powoduje, że zużywamy znacznie mniej zasobów. Żeby korzystanie z łazienki było jak najprostsze, trzeba zamontować baterie łazienkowe na odpowiedniej wysokości. Tak by można się swobodnie myć bez konieczności stawania na palcach. Trzeba też dobrać odpowiednią długość kramu. Powinna być dostosowana do umywalki, by woda nie rozpryskiwała się na całe pomieszczenie. Dobrym pomysłem jest wybór modelu, w którym strumień wylatuje pod kątem. W ten sposób zwiększa się jego zasięg, a także poprawia komfort użytkowania. Trzeba też zwrócić uwagę na materiał wykonania. Powinien być dobrej jakości, by baterie łazienkowe służyły jak najdłużej i były proste w konserwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *