Baterie łazienkowe – praktyczny i elegancki dodatek do naszej łazienki

Oczywiście, baterie łazienkowe są niezbędne do funkcjonowania w łazience, ale ten praktyczny przyrząd można wykorzystać również jako element dekoracji. Wszystko dzięki producentom, którzy wciąż prześcigają się w pomysłach na ich wygląd oraz funkcjonalność.

Dostosujmy baterię do stylu całego pomieszczenia

Najczęściej projektując łazienkę staramy się, żeby miała ona harmonijny wygląd, o jednym, wybranym przez nas, stylu. Z pomocą przychodzi nam również duży wybór baterii, które możemy dostosować do naszej wizji. Nowoczesne baterie łazienkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mają najczęściej opływowy kształt, a ich powierzchnia jest gładka, przez co łatwiejsza w utrzymywaniu czystości. Modne są również prostopadłościany i sześciany, w których często łączone są błyszczące części z matowymi. Na rynku zaczęła się jednak pojawiać również moda na styl retro. Mosiężne krany z kurkami w kształcie krzyża lub jednego ramienia wchodzą do łazienek stylizowanych na początki XX wieku. Dodajmy, że również kolorystyka baterii jest bardzo różna. Ciekawym pomysłem jest połączenie różnych faktur. Coraz częściej bowiem fragmenty baterii zrobione są ze szkła, tworzywa sztucznego czy specjalnie przygotowanego drewna.

Uchwyty i montowanie to najważniejsze decyzje

Już od dłuższego czasu na rynku królują baterie łazienkowe z mieszaczem. Oznaczają one, że mamy tylko jeden uchwyt, dzięki któremu ustawiamy zarówno temperaturę, jak i siłę strumienia. Jest to na pewno wygodniejsze niż posiadanie dwóch kurków, ale te drugie wybierane są mimo wszystko, głównie przez ludzi lubiących tradycję lub chcących mieć łazienkę o określonym stylu. W ustawianiu temperatury może pomóc również wbudowany termostat, dzięki któremu woda zawsze będzie lecieć w ustalonej przez nas temperaturze, co pozwoli nam ustrzec się przed poparzeniem lub nieprzyjemnie zimnym prysznicem. Temperaturę można ustawiać różną, wedle naszych aktualnych potrzeb. Dodatkowo możemy wybrać czy chcemy, żeby nasza bateria była przymocowana do umywalki, ściany czy blatu. Czasem jest to determinowane przez instalację wodną. Tutaj warto wziąć pod uwagę utrzymywanie czystości, które zawsze jest łatwiejsze w bateriach naściennych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *