Jak dobrać WC na budowy?

Organizacja budowy nie jest prosta, bo trzeba zadać o wiele elementów. Jedną z istotniejszych rzeczy jest zaplecze sanitarne. Wprawdzie nie jest to najważniejsze, ale bez tego nie można pracować. Należy stworzyć robotnikom optymalne warunki.

Co na budowę?

Wielu organizatorów na co dzień mierzy się z tym jak dostarczyć WC na budowy. Pół biedy jeśli prace są związane z modernizacją budynku. Wtedy najczęściej do dyspozycji robotników jest już toaleta. Niestety, bywa i tak, że budynek jest w stanie surowym, a ważniejsze instalacje nie są jeszcze podpięte. Wtedy doskonałym rozwiązaniem jest przenośna toaleta. Ma ona wiele zalet. Jest łatwa w montażu. Można ją swobodnie transportować. Nie ma problemów, kiedy zachodzi konieczność przestawienie jej w inne miejsce. To wszystko powoduje, że sanitariaty zyskują spore grono zwolenników, a WC na budowy to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród organizatorów budowy. Ważne jest to, że kabiny nie wymagają podpięcia do kanalizacji. Działają niezależnie. Są wyposażone w dwa zbiorniki. Jeden na wodę, drugi na fekalia. Ich opróżnianie nie jest trudne. W zależności od specyfiki budowy można zdecydować się na dodatkowe udogodnienia, np. ogrzewanie kabiny, czy też jej oświetlenie. Jeśli budowa będzie trwała kilka tygodni, a do tego jest rozlokowana dość daleko od bazy warto pomyśleć nad zainwestowaniem w kontenery sanitarne, w których będzie się można odświeżyć po ciężkim dniu i wziąć prysznic. To bardzo duże udogodnienie. Po wytężonej pracy można się umyć i przebrać. Dzięki temu zmęczenie przestanie być dokuczliwe, a my będziemy swobodnie funkcjonować.

Estetyka i funkcjonalność

Przenośne toalety są przede wszystkim praktyczne. Wewnątrz są wyposażone w niewielkich gabarytów armaturę. Mają wszystko co potrzeba, by swobodnie się załatwić. Drzwi o profilu zamkniętym, a do tego półprzezroczysty dach sprawiają, że można zachować pełną intymność. Do ich produkcji wykorzystuje się tworzywo sztuczne bardzo dobrej jakości, które nie niszczy się i nie pęka. Jest odporne na uszkodzenia mechaniczne co na budowach jest szczególnie ważne. To powoduje, że takie rozwiązanie znajduje coraz większe uznanie zarówno wśród samych koordynatorów, jak i pracowników. Dwa niezależne systemy wentylacyjne powodują, że wewnątrz nie czuć drażniącego zapachu. Tym samym korzystaniem z nich nie jest uciążliwe. Antypoślizgowa podłoga zapobiega poślizgnięciom. Kiedyś standardy były całkiem inne . Na szczęście producenci bardzo wysoko stawiają poprzeczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *