Jak dobrze dobrać siłowniki do bram?

Automatycznie podnoszone bramy to bardzo wygodna rzecz, która ułatwia życie. Nie trzeba wychodzić z samochodu, by otworzyć bramę. Jednak żeby cały system działał sprawnie, wszystkie jego elementy muszą być dobrze dobrane. Kluczowe znaczenie dla całego mechanizmu mają siłowniki do bram, bo to one są odpowiedzialne za płynne zamykanie i otwieranie wejścia.

Przy montażu napędów do bram najlepiej wybrać od razu cały zestaw, w którym są niezbędne akcesoria, jak również elementy dodatkowe. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wszystko będzie dobrze dopasowane. Ponadto takie rozwiązanie jest znacznie tańsze, bo zazwyczaj kupując komplet zapłacimy mniej niż za każdą rzecz z osobna.

Siłowniki: czym się kierować przy wyborze?

Niestety, czasem zdarza się, że poszczególne elementy ulegają awarii i konieczne jest dopasowanie nowych części. Przed wyborem odpowiedniego produktu warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy w sprzedaży są komponenty takiej samej firmy jak reszta zainstalowanego mechanizmu. Dobrym pomysłem jest też skonsultowanie się z dostawcą i poproszenie o radę. Najlepiej kupować takie rzeczy w jednym miejscu. To znacznie ułatwi sprawę.

Jeśli nie ma możliwości doboru idealnie pasujących elementów, bo np. dany producent siłowników do bram przestał już działać na rynku, trzeba porównać parametry siłownika, takie jak: moc, maksymalną siłę ciągu, długość. Ważne jest też dopasowanie strony, w którą otwiera się brama. Można też pomyśleć o dodatkowych funkcjonalnościach, np. z wyłącznikami krańcowymi na otwarciu i zamknięciu.

Niezależnie, na jaki model się zdecydujemy, ważne jest by wybierać produkty dobrej jakości. Jest to istotne, bo siłowniki do bram garażowych są szczególnie narażone na zużycie. Stąd im wyższej klasy urządzenie, tym dłużej nam posłuży. Elementy do bram dobrze jest kupować przez internet. To bardzo wygodne rozwiązanie. Możemy na spokojnie zapoznać się ze szczegółowymi parametrami i optymalnie je dobrać. Jeśli mamy z tym problem, dobrze jest skonsultować się ze sprzedawcą i poprosić go o radę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *