Lampy designerskie pomogą nam w aranżacji pomieszczeń

Postanowiliśmy kupić mieszkanie lub dom, znamy już układ pomieszczeń, wiemy co gdzie będzie, zaczynamy więc planować wystrój. Styl jest oczywisty: tak żeby nam się podobało. Dobieranie mebli jest relatywnie łatwe, w porównaniu z zastanawianiem się nad dodatkami: dywany, oświetlenie, zasłony czy inne dodatki. Wszystkie mają ogromny wpływ na ostateczny wygląd, ale ich ilość może nas przytłoczyć.

Stylizacja zależy od wszystkiego

Wydawać by się mogło, że jeśli wybierzemy kolor ścian i podłogi, a do tego dobierzemy meble to najgorsze mamy już za sobą. Nic bardziej mylnego. Można wręcz powiedzieć, że teraz nasz pokój jest w stanie surowym. Od nas zależy czy i jakiego charakteru nabierze. Wszystko zależy bowiem od ilości i jakości dodatków, których użyjemy. Oczywiście są takie, których nie może zabraknąć. Mowa tu głównie o oświetleniu. Nowoczesne lampy pozwolą nam nadać charakteru oraz odpowiedniego klimatu. Warto nie poprzestać na lampie na środku sufitu, ale pomyśleć o innych źródłach światła, np. punktowego. Dobrze jest zastanowić się również nad jego funkcjonalnością, bo np. czytanie książki przy głównym świetle może być nie tylko męczące, ale również podnosić nam rachunki za prąd. Istnieje wiele sposób, żeby zwiększyć nastrojowość naszego pokoju właśnie dzięki światłu.

Czym jeszcze sprawić, żeby było przytulniej?

Lampy designerskie to jedno, ale pozostają jeszcze dekoracje, które mogą, ale wcale nie muszą znaleźć się w naszym pokoju. Jednym z nich są dywany. Mogą dodać przytulności naszemu pomieszczeniu, a do tego podłoga nie będzie dla nas nieprzyjmnie zimna. Do lamusa odchodzą już wykładziny, które kładło się na całą podłogę. Teraz warto mieć mniejsze dywaniki, które nie będą zasłaniać naszej elegackiej podłogi, ale pomogą ją eksponować. Warto zastanowić się jak przystroić nasze okna. Coraz częściej odchodzi się bowiem od tradycyjnych firanek. Można je zastąpić fikuśnymi zasłonami albo eleganckimi żaluzjami, np. drewnianymi. Oczywiście wszelka roślinność zawsze jest mile widziana. Nie warto jednak dawać jej do sypialni, ponieważ kwiaty w nocy będą zużywać nasze powietrze, przez brak światła nie dochodzi bowiem do fotosyntezy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *