Ospel seria pi

Na rynku oświetleniowym istnieje bardzo wiele firm i producentów prześcigających się w nowoczesnych podejściach stosowanych w sprzęcie elektroinstalacyjnym. Polski rynek nasycony jest przyrządami o różnorodnych walorach jakościowych, estetycznych i wydajnościowych.

Coraz częściej praktykuje się stwarzanie całych serii produktów utrzymanych w podobnej konwencji aranżacyjnej i kolorystycznej. Jedną z seri jest ospel seria pi.
Produkty serii ospel seria pi z reguły umieszczane są w pomieszczeniach mieszkalnych, piwnicach, na klatkach schodowych i w garażach.
Aranżując wnętrze pod względem wykończeniowych elementów instalacyjnych, warto pamiętać o kilku zasadach. Różne włączniki instaluje się bowiem w miejscach gdzie duża wilgotność powietrza to codzienność, inne w tych gdzie z reguły powietrze jest suche. Jeszcze odmienne elementu zastosujemy na zewnątrz budynków. Te ostatnie zabezpieczane są w specjalne klapki chroniące przed opadami. Zarówno deszczu jak i śniegu.

W przeciwieństwie do gniazdek, kontakty w domach i mieszkaniach powinny być instalowane na wysokości 140 cm a nie jak w przypadku gniazdek 40-50 cm nad podłożem. Same włączniki winny być umieszczane w odległości ok 2,5-3 cm od siebie i w okolicach około 10-15 cm od ram drzwi. W pokojach dla dzieci włączniki świetlne montuje się najczęściej nie wyżej niż 1 metr ponad podłogą, w pokojach dorosłych zaś na wysokości ramienia czyli między 1,2 a 1,4m.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *