Jakie place zabaw dla dzieci wybrać?

Dobierz place zabaw dla dzieci dostosowane do wieku użytkowników, na tę kwestię zwracają uwagę wszyscy liczący się producenci placów zabaw. Szukając pomysłu na plac zabaw, zastanówmy się przede wszystkim, dla kogo stworzymy takie miejsce: dzieci będące na różnych etapach rozwoju mają inne potrzeby. O ile najmłodsze dzieci będą poszukiwały bujaków i sprężynowców, o tyle starsze dzieci chętniej już wybiorą sprzęt do zabaw w grupie, taki jak linowce, ścianki wspinaczkowe, rurki do podciągania się i wielkie konstrukcje pełne labiryntów. Sprawdź, jakie place zabaw dla dzieci wybrać.

Place zabaw do przedszkoli i szkół

Najłatwiej jest, gdy planujemy place zabaw dla dzieci dla konkretnej placówki: przedszkola lub szkoły. Wówczas przedział wiekowy dzieci będzie jasny. Sprawa natomiast wygląda trudniej, gdy mamy do czynienia z zadaniem zagospodarowania placu zabaw na osiedlu mieszkaniowym – wówczas możemy spodziewać się, że będą tam przychodziły zarówno najstarsze dzieci (w wieku nawet do 14 lat) i będą chciały znaleźć swoje miejsce do zabawy pośród najmłodszych dzieci, które na plac wychodzą jeszcze z rodzicami.

Jaki sprzęt na plac zabaw dla dzieci wybrać?

Najmłodsze dzieci potrzebują niskich zjeżdżalni z plastikową częścią poślizgową. Do ślizgania się potrzebują jeszcze pomocy rodziców. Starsze dzieci natomiast coraz rzadziej interesują się zjeżdżaniem z wyższych części – tutaj możemy pokusić się o zakup takiego sprzętu na plac zabaw, który będzie wyposażony w wysoką wieżę, z której można się wydostać na linie, tudzież przez platformę balansującą. Im starsze dziecko, tym bardziej złożonej zjeżdżalni też będzie potrzebowało, dlatego tutaj warto rozważyć zjeżdżalnię zakręcaną jak korkociąg.

Piaskownica natomiast jest tym elementem na placu zabaw, który pozostaje w zainteresowaniu dzieci w każdym wieku: maluchy podczas zabaw z piaskiem mają cenny kontakt z ziemią, który rozwija receptory.

Jeśli chodzi o huśtawkę: niekoniecznie jest ona potrzebna dla dzieci w wieku po 8 roku życia. Im młodsze dziecko, tym bardziej zabudowana musi być huśtawka, czyli musi mieć wygodne siedzisko z oparciem. Dla starszych dzieci atrakcyjna będzie natomiast bardziej niebezpieczna forma huśtawki, jak zwykła opona do huśtania się w grupie lub zawieszona na drągu lina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *