Place zabaw w szkołach są niezbędne

Dzieci rosną bardzo szybko. Nasze dzieci, które jeszcze niedawno ledwo stawiały pierwsze kroki i cieszyły nas pierwszymi słowami teraz już zaraz pójdą do szkoły. To niezwykle ważny moment, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Dziecko w szkole spędzi następne kilkanaście lat, zaważy to na całym jego życiu. Wybór pierwszej szkoły, szkoły podstawowej jest, więc zadaniem bardzo ważnym, które może wpłynąć na przyszłe losy dzieci. Zanim poślemy dziecko do danej szkoły należy się jej uważnie przyjrzeć.

Nasze dziecko jest tak naprawdę jeszcze bardzo małe i musi mieć przygotowane odpowiednie do jego wieku warunki w miejscu, gdzie będzie spędzać po kilka godzin dziennie. Meble powinny być dostosowane do wieku, wzrostu dzieci, tak samo klasy, na podwórku powinien znajdować się plac zabaw, gdzie dzieci w czasie przerw, czy na wf-ie będą mogły spokojnie się bawić. Tu, przy placu zabaw warto się zatrzymać.

Plac zabaw dobrze może nam zobrazować podejście, jakim kieruje się szkoła, czy potrafi zadbać naprawdę o wszystkie aspekty, w jakich będzie brało udział nasze dziecko. Przed zapisaniem dziecko do szkoły trzeba uważnie sprawdzić, przede wszystkim, czy plac zabaw jest w ogóle w szkole. Jeśli tak to świetnie, jeśli nie to trzeba dopytać, dlaczego, szczególnie teraz, gdy młodsze, niż wcześniej dzieci idą do szkoły. Może postawienie placu zabaw jest w planach na najbliższy rok, może aktualnie plac zabaw jest w konserwacji, jeśli tak to bardzo dobrze. Oznacza to szczególną dbałość o bezpieczeństwo dzieci. Jeśli jednak placu zabaw nie ma nawet w planach, a w pobliżu właściwie nie ma innej szkoły, do której można by posłać nasze dziecko, albo ta posiada jakieś inne ważne atuty to warto porozmawiać z dyrekcją o możliwości postawienia takiego placu zabaw na przykład we współpracy z radą rodziców. Co by nie mówić place zabaw dr spil producent w szkole dla tak małych dzieci być powinien. Pozwala on prawidłowo rozwijać się dzieciom, uczyć współdziałania, jest doskonałym polem do socjalizacji, nauki podstawowych reguł działania w grupie. Oprócz aspektów edukacyjnych plac zabaw to również miejsce, gdzie dziecko pomiędzy lekcjami lub po nich może odetchnąć, odpocząć po tym, co dla niego trudne.

Pamiętajmy również, aby sprawdzić, w jakim stanie są sprzęty na placu zabaw, jeśli taki plac znajduje się w szkole. Warto dość często kontrolować ich jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *