Razem lepiej, dlatego Spil wspomaga WOPR

Razem łatwiej zadbać o bezpieczeństwo młodych podróżników, którzy spędzają swoje wakacje nad wodą oraz w innych miejscach. Najważniejsze jest przeciez to, aby dzieci wróciły z wakacji wypoczęte i zdrowe.

Uważaj na wakacjach

Zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszej młodzieży mamy kilka porad, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, jak co roku bardzo intensywnie wspiera proces edukacji młodych ludzi w kwestii tego, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, a nie potrzeba do tego wiele wysiłku, ani wiedzy. Wystarczy zdrowy rozsądek i pamięć o kilku elementarnych zasadach. Jeżeli właśnie wybierasz się na wakacyjny wyjazd to przede wszystkim pamiętaj, by ktoś, kto zostaje w miejscu Twojego zamieszkania, najlepiej Twoi rodzice lub inna bardzo bliska osoba, wiedziała dokładnie, gdzie jesteś i na jak długo się tam zatrzymasz. W dzisiejszych czasach, oczywiście jest dużo prościej przekazywać tego typu informacje, ponieważ większość ludzi posiada telefony komórkowe, które działają nawet za granicą. Warto wysłać wiadomość codziennie z informacją skąd i dokąd się udajemy, czy idziemy w góry, czy nad wodę, jakie są nasze plany. Bliscy nie będą się martwić, a my w razie potrzeby szybko uzyskamy pomoc. Udając się nad wodę przemyślmy dokładnie miejsce, w którym zdecydujemy się kąpać. Niech to nie będzie jakaś dzika plaża, która nie jest w żaden sposób zabezpieczana przez wopr lub jakiś innych ratowników wodnych. Nieznany teren może być zdradziecki i niebezpieczny. Lepiej pójść nawet kawałek dalej, ale pływać w miejscu, które jest znane i wiadomo, że jest bezpieczne.

Nie lekceważ zagrożeń

We wspólnej akcji, w której spil wspomaga wopr najmłodsi uczą się również omijania innych zagrożeń. Bardzo niebezpiecznym, a niestety nadal popularnym przykładem lekkomyślności jest oddawanie skoków na główkę do wody w miejscach, których nie znamy. Taka nieostrożność może się dla skaczącego skończyć w sposób tragiczny. Utratą życia lub zdrowia. Wartom mieć tego świadomość i przekazywać ją również dzieciom, ponieważ w młodym wieku najszybciej przyswajamy informacje, może właśnie takim pouczeniem uratujemy komuś życie. Wopr nie tylko przestrzega przed niebezpieczeństwami, ale również uczy, jak się zachować w razie, gdybyśmy byli świadkami wypadku nad wodą lub w innym miejscu. Udzielenie pierwszej pomocy to nasz obowiązek, dlatego nawet jeśli nie wiemy, jak się zachować to choć zatrzymajmy się i wezwijmy odpowiednie służby. To już naprawdę bardzo dużo.

Pomóż poszkodowanemu

Dzięki edukacji, jaką prowadzi wopr przy wsparciu firmy Spil coraz więcej dzieci i młodzieży wie już, w jaki sposób poprawnie udzielać pierwszej pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba. Bierzmy w tym przypadku przykład z naszych dzieci i sami również nauczmy się pomagać. Życzymy Wam udanych i bezpiecznych wakacji, w czasie których wiedza z pierwszej pomocy nie okaże się potrzebna, a po których z chęcią wrócicie do codziennych obowiązków.

Dbaj o bezpieczeństwo razem z nami: http://spil.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *