Układanie kostki brukowej: o czym warto pamiętać przy budowie hipermarketu?

Budowa hipermarketu to spore przedsięwzięcie logistyczne. Zanim uda się zarobić musi upłynąć sporo czasu. Trzeba postawić halę, wykonać odpowiednich rozmiarów parking, a w końcu zaopatrzyć obiekt w towary, załatwić wszelkie niezbędne formalności i zacząć zarabiać.

Im szybciej, tym lepiej

To hasło powinno przyświecać każdemu inwestorowi, bo zanim firma zacznie przynosić pierwsze zyski, trzeba włożyć sporo pracy i nakładów finansowych. Włożone środki mogą się zwrócić, ale trzeba jak najszybciej otworzyć hipermarket i zacząć sprzedawać. Żeby jak najszybciej przygotować obiekt do użytku, warto poszukać rzetelnego wykonawcy, który podejdzie do tematu profesjonalnie, a co najważniejsze – szybko. Z tego powodu trzeba postawić na dobrych przedsiębiorców, którzy zdają sobie sprawę, że zadowolenie klienta jest najważniejsze. Dobrej jakości sprzęt i stałe podnoszenie kwalifikacji to gwarancja terminowej realizacji na najwyższym poziomie. Wprawdzie usługi takiej firmy są z reguły droższe, ale przynajmniej zyskamy pewność, że wszystko będzie wykonane tak, jak należy, a dzięki temu obiekt wytrzyma wiele lat. Pracy jest dużo: postawienie fundamentów, wybudowanie hali, zrobienie parkingu i podjazdów. Roboty muszą być zrealizowane zgodnie ze sztuką budowlaną. W przeciwnym razie obiekt nie wytrzyma próby czasu i konieczne będą poprawki już po roku funkcjonowania co zaburzy płynność finansową i spowoduje chaos. Trzeba wysłać pracowników na urlop i ponosić dodatkowe koszty. Dlatego lepiej na starcie zapłacić nieco więcej, ale szybko zakończyć budowę, by później nie martwić się, że coś pójdzie nie tak. To znacznie zwiększy komfort właściciela i będzie wymagało naprawy.

Zadbaj o odpowiedniej wielkości parking

W dobie, kiedy praktycznie każdy jeździ samochodem ważne jest stworzenie miejsca na parking. Inaczej nie będziemy mieli tak wielu klientów. Można wykonać zwykłe posadzki betonowe, ale żeby podłoże wyglądało efektowniej warto poszukać innego rozwiązania. Układanie kostki brukowej to doskonały pomysł, ale pod warunkiem że zaopatrzymy się w materiały wysokiej klasy. Już na etapie projektu warto uwzględnić różne aspekty. Kostka może mieć różne wzory i kolory. Najczęściej przy hipermarketach układa się podłoże tak, by przygotować stanowiska do zatrzymywania się samochodów. To bardzo dobry pomysł, bo wydzielanie miejsc na auta za pomocą farby nie jest takie trwałe, a układanie kostki brukowej
w taki sposób, by stworzyć odpowiedniej szerokości przestrzeń do parkowania to rozwiązanie długotrwałe. Należy jednak dobrać elementy tak, by były dobrej jakości i pomimo złych warunków atmosferycznych nie blakły i stale wyglądały jak nowe. Na parkingu dobrze jest wydzielić miejsce na rowery. Nie wszyscy przyjeżdżają na zakupy samochodem. Produkowane obecnie stojaki są bardzo wytrzymałe. Z reguły pokryte lakierem proszkowym, dzięki czemu przez długi czas wyglądają jak nowe. Na początek nie trzeba inwestować w wiele takich stojaków, bo nigdy nie wiadomo, jakie faktycznie będzie zapotrzebowanie. Na szczęście większość producentów oferuje możliwość rozbudowy o dodatkowe elementy w dowolnym momencie. Dzięki temu w każdej chwili można zwiększyć miejsce, do którego przypniemy rowery. Przestronny parking i stojaki na rowery to elementy, które zachęcają klientów do przyjazdu na teren sklepu i zrobienie dużych zakupów. Warto zwrócić uwagę, by te elementy spełniały najwyższe wymagania. Tylko jeśli kupujący będą mieli gdzie zaparkować, a przy okazji będą mieli różnorodny wybór produktów z pewnością wrócą do hipermarketu po następne zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *