Verticale: sposób na poprawienie ergonomii pracy w biurze

Praca w pomieszczeniu biurowym jest bardzo absorbująca. Nierzadko trzeba się zmierzyć ze stertą papierków, a do tego niezbędny jest dostęp do komputera. Niestety, w miesiącach letnich mocno świecące słońce znacznie utrudnia wykonywanie obowiązków. Treści na monitorze stają się niewyraźne, a wpadające do pomieszczenia promienie oślepiają. Na szczęście są sposoby, by temu zaradzić.Jedną z metod jest zaopatrzenie się w rolety, ale mają one swoje ograniczenia. Wprawdzie izolujemy się od światła napływającego z zewnątrz, ale też zaciemnia się w ten sposób pomieszczenie. Często trzeba pracować przy sztucznym oświetleniu co ma niekorzystny wpływ na wzrok. Co w takiej sytuacji zrobić?

Verticale: postaw na komfort

Sposobem na to, by ograniczyć dostęp promieni słonecznych do środka, bez całkowitego zaciemnienia wnętrza są verticale. Różnią się one od tradycyjnych rolet możliwością regulacji kąta wpadania światła. Składają się z pionowych pasków, które wystarczy dowolnie rozsuwać. W ten sposób można zasłonić okno, ale jednocześnie ułożyć pasy tak, by ograniczyć niekorzystne działanie promieni UV. Dzięki temu w pomieszczeniu będzie dość jasno, ale równocześnie słońce nie będzie oślepiać pracowników, którzy będą mogli swobodnie zająć się swoją pracą. Ma to również duże znaczenie dla właściciela firmy, bo stworzenie dobrych warunków przekłada się na efektywność. Jeśli komfort pracy jest wysoki, ludzie szybciej działają i sprawniej myślą. Verticale Warszawa są również bardzo estetyczne. Z powodzeniem mogą zastępować tradycyjne zasłony, a wymagają mniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Tak naprawdę materiał wystarczy regularnie omiatać z kurzu, żeby zachować doskonały wygląd na lata.

Pomysł na stylowe wyposażenie

Rolety to również sposób na efektowne wyposażenie lokalu. Nie od dziś wiadomo, że przy rozmowie z klientami bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Dlatego trzeba szczególnie zadbać o wystrój pomieszczenia. Dobrze dobrane meble to jedno, ale należy też pomyśleć o dodatkach. Tylko jeśli całość będzie spójna stylowo uzyskamy efektowne wykończenie. Żeby się tak stało, należy w pierwszej kolejności zająć się doborem odpowiednich dodatków, bibelotów spójnych z designem mebli. Trzeba również zadbać o efektowne wykończenie okna. W pomieszczeniach biurowych coraz rzadziej wybiera się zasłony i firanki, bo są one kłopotliwe w pielęgnacji. Trzeba je systematycznie prać, prasować. Co jakiś czas wymieniać na nowe, bo delikatna tkanina ma tendencje do blaknięcia. Jest też bardziej narażona na zniszczenie. Znacznie lepszym pomysłem jest zainwestowanie w verticale Warszawa. Oczywiście, jeśli postawimy na dobre wykonanie i wysokiej klasy produkty. Inaczej osłony szybko się poniszczą i będą się pruły. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na wykończenia, bo to one się najczęściej psują. Sznurek łączący poszczególne pasy powinien być mocny, żeby nie przerwał się w trakcie eksploatacji. To duży problem, który ogranicza możliwość regulacji verticali. Żeby dobrze wybrać, trzeba postawić na modele znanych producentów, którzy długo istnieją na rynku. Warto również zwrócić uwagę na gwarancję, bo nigdy nie wiadomo co może się stać. Świadomość, że w razie niespodziewanych okoliczności nie będziemy zmuszeni do ponoszenia dodatkowych kosztów jest bezcenna . Na rynku jest wiele firm, dlatego przed wyborem trzeba porównać różne elementy: cenę, jakość, warunki serwisu. Dopiero później wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *