Włącznik ospel kappa

Wykonując remont domu lub mieszkania powinniśmy zastanowić się nad rozmieszczeniem łączników i gniazdek prądowych. Co do zasady planowania kuchni w tym względzie należy przyjąć pod uwagę działanie lodówki, piekarnika, czy zmywarki. Dodatkowo warto pomyśleć o takich urządzeniach jak ekspresy do kawy, tostery i miksery. Nie zapominajmy o działaniu kucheni mikrofalowej, która z reguły zajmuje jedno stałe miejsce w kuchni. W kwestiach gniazdek stosuje się regułę instalacji gniazdek ze stykiem ochronnym w kuchniach i łazienkach, ze względu na częste występowanie tam wilgoci.

W pomieszczeniach typu pokoje dzienne, jadalnie i salony, czyli w miejscach w których spędzamy najczęściej czas, warto powziąć zasadę montażu jednego włącznika na każde 5m2 pomieszczenia. Dzięki temu nie będziemy musieli korzystać z przedłużaczy, które są wyjuątkowo niebezpieczne dla dzieci.

Identycznie jak w rozmieszczenie gniazd, istotne jest również rozplanowanie włączników. Do największych błędów usytuowania włączników jest niedobra wysokość (zwłaszcza w pokojach dziecięcych), instalacja włącznika po niewłaściwej krawędzi drzwi, niezachowanie odstępów między innymi włącznikami, stosowanie niewłaściwych modeli i gatunków włączników w stosunku do powołania oraz docelowego działania i krzywy montaż.
Warto przyjąć zasadę, że włącznik ospel kappa powinien być przymocowany na wysokości 130–150 cm, w pokojach dla dzieci odpowiednio 70-90 cm. Włączniki z reguły ustawia się w normach 10–15 cm od drzwi.

Projektując usytuowanie oraz sumę gniazd trzeba ustalić gatunek również liczbę sprzętu, który decydujemy zastosować w poszczególnym pomieszczeniu. Z racji używania dużej ilości sprzętów w kuchni również łazience, właśnie tam zaplanowanie to jest zwłaszcza ważne. Zły wybór miejsca gniazd i włączników to zagrożenie dla ich użyteczności oraz atrakcyjności instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *